تاثیر غیرقابل انکار شبکه های اجتماعی بر رونق کسب کار

امروزه نقش رسانه های اجتماعی در کسب و کار ، تجارت، تبلیغات، بازاریابی، فروش و برندینگ بر کسی پوشیده نیست و هرروزه استفاده ازین امکانات در حال گسترش است. چرا که همه ی مردم، از کودک ۱۰ ساله تا یک فرد مسن از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. اکنون زمان آن رسیده است که شما نیز در کسب و کار و تجارت خود از آن استفاده کرده نقش و تاثیر آن را احساس کنید.

تجارت الکترونیک از زمان ظهور تاکنون پیوسته با پیشرفت فناوری های نوین سخت افزاری و نرم افزاری دچار تحولات بسیاری شده است و نسخه های جدیدتری از آن مانند، تجارت همراه ، تجارت شبکه ای به وجود آمده اند. مهمترین اتفاقی که بعد از توسعه شبکه های اجتماعی در جهان به وجود آمده، موضوعی تحت عنوان تجارت در شبکه های اجتماعی است که به اختصار تجارت اجتماعی گفته میشود. تجارت اجتماعی هم از دید کسب وکار هم از دید مشتریان مزایای بسیاری دارد.

بر این اساس برآورده شده است که میزان کاربران شبکه های اجتماعی تا ۳ میلیارد نفر خواهد رسید که این تعداد می تواند بر توسعه و رونق کسب و کارهای دیجیتالی تأثیرات شگرفی بر جای بگذارد. در حال حاضر وجود گوشی های هوشمند دسترسی کاربران را به اینترنت تسهیل کرده است که همین امر موجب شده بسیاری از شرکت ها به فکر بهره برداری از این فرصت باشند. آنها بدون هیچ معطلی اقدام به راه اندازی کمپین های تبلیغاتی کرده اند که در آن اطلاعاتی در رابطه با خدمات و تولیدات در اختیار طرفداران کمپین قرار می گیرد. تکرار مداوم نام تجاری یا برند موجب می شود  مخاطب با آن همنوا شود و پس از مدتی برای خرید محصولات اقدام کند.

حضور آنلاین

شبکه های اجتماعی به تدریج به جنبه جدایی ناپذیر زندگی روزمره مردم تبدیل شده اند. اشتراک گذاشتن جزئیات در مورد ناهار تا بدست آوردن خدمات بد، مردم تقریبا  در این شبکه ها در بره ی همه چیز راجع به زندگی خود صحبت می کنند. میلیون ها نفر هر روز از شبکه های اجتماعی بازدید می کنند و کسب و کارها باید حضور آنلاین خود حداکثر سازی کنند. آمار نشان می دهد که نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی و ارتباط آنلاین با تصمیمات خرید تاثیر می گذارد.

تحقیقات مجلات بر روی شبکه های اجتماعی

مجله معروف هلندی نکست وب  (next web) در این رابطه اعلام کرد که شبکه های اجتماعی یک منبع قدرتمند و بی همتا برای معرفی و تبلیغ محصولات است که به زودی تعداد فعالان در شبکه های اجتماعی به ۳ میلیارد خواهد رسید که این موضوع اثر به سزایی بر رشد کسب و کارهایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند می گذارد.

نتیجه گیری

  • شبکه های اجتماعی ابزار بروز و قدرتمندی برای پیشبرد اهداف هستند چرا که میتوانند با دسترسی آسان به افراد تاثیر گذار و پشتیبانی آنلاین مشتریان کاربران فعال را به یکی از منابع قدرتمند تبلیغات کسب و کار خود تبدیل کند.
  • تبلیغات در فضای مجازی باعث کاهش هزینه های تبلیغات در رسانه های عمومی و روزنامه ها میشود و بازده بهتری دارد .
  • یکی دیگر از کاربرد های استفاده از این فضا در کسب و کار ایجاد مشتریان وفادار است مشتریانی که از تبلیغات و فضای صفحه شما راضی هستند و خودشان مطالب شما را نشر میدهند و برای شما پل تبلیغاتی ایجاد میکنند
  • هر کدام شبکه های اجتماعی مناسب کسب و کار های متناسب با خصوصیات خودشان هستند به عنوان مثال Instagram برای برند های مختلف کیف ، کفش ، پوشاک ،… که صرفا فضایی برای تبلیغات و نیاز دارند مناسب است .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*